Mamuszka - O tym co moje, co nasze i co wokół.

Wpisy

 • piątek, 15 lipca 2011
  • Cała Polska czyta dzieciom

   Od jakiegoś czasu zastanawiałam się po co taki rozgłos w tej sprawie? Mam młodszego brata, czytałam mu codziennie, nawet kilka razy dziennie, teraz mój dzielny pierwszoklasista (ola boga, już drugoklasista!) ma inne zajęcia, dziewczyny, rower, basen, przeklęte bajki w tv... Już nie biega za mną z książeczką. Owszem, kiedy jestem w domu - przyłazi do mnie wieczorem:

   - Maryyyyysiuu, poczytasz mi?

   - Nie mam czasu, jestem zmęczona. - mówię z przekąsem.

   - No weeź.

   - Nie. 

   - Tak. - ładuje mi się do łóżka z trzema książkami.

   - No chodź, chodź. - uśmiecham się i podnosząc kołdrę robię mu miejsce.

   - Możesz wybrać jedną, nie będę Cię zamęczał, bo sam jestem zmęczony. Jak zasnę, to mnie zostaw, a jak nie, to wygoń do swojego łóżka.

    

   Uwielbiam te chwile. Kocham to po prostu. Spędzamy czas razem, jesteśmy blisko. Daję mu swój czas i jednocześnie pokazuję jak bardzo można pokochać książki. Jest to rodzaj spędzania czasu taki, z którego nie mogłabym zrezygnować. Zespala naszą więź i pielęgnuje miłość "siostrzyńsko-bratkową".

    

   I tutaj nawiązenie do początku postu - nie miałam pojęcia, że TRZEBA tak silnie rozgłaszać potrzebę czytania dzieciom. Nie chodzi absolutnie o to, że ludzie (dorośli) nie wiedzą jaki wpływ mają na dziecko spędzone na czytaniu chwile, bo na pewno wiedzą, ale do głowy nie przyszłoby mi, że tak mało rodziców czyta dzieciom. No jak to?

   Nie potrafią? Owszem, potrafią czytać.

   Nie lubią? Jak można?

   Dzieci nie lubią? Nie wierzę!

    

   Zatem, bardzo cieszy mnie fakt, że akcja uzyskuje bardzo szeroki rozgłos, że mówią o tym w radio, że pokazują w tv. Dobrze, że biblioteki promują tę akcję. Brawa dla fundacji ABCXXI!

    

    

   Kampania w ciągu 10 lat przekonała blisko 40% rodziców do czytania książeczek swoim pociechom, wprowadziła wiele programów propagujących czytanie, których celem było nie  tylko samo czytanie, ale np. integracja dzieci niepełnosprawnych i zdrowych, uświadamianie dorosłym plusów płynących z wprowadzania dzieci w świat książek... Wiele można wymienić celów, jakie osiągnęła Kampania.

    

   Jest jeszcze jedna świetna sprawa - otóż już niedługo każda mama po urodzeniu dziecięcia dostanie prezent - pakiet kulturalny składający się z książki dla rodziców i dziecka, filmu edukacyjnego oraz kołysanek dla malucha. Naprawdę świetnie!

    

   Jubileusz 10-lecie Kampani Społecznej

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Cała Polska czyta dzieciom”
   Tagi:
   Autor(ka):
   mariolkadg
   Czas publikacji:
   piątek, 15 lipca 2011 09:04
 • czwartek, 14 lipca 2011
  • W ferworze przedślubnych przygotowań

   Nie spodziewałam się, że na miesiąc przed ceremonią ślubu i zaplanowanego (jak mi się wydawało) wesela pozostanie jeszcze tyle spraw do załatwienia. Wybrać bukiet, zamówić go, posmakować tortu, ciasta, zadecydować ostatecznie o dekoracji stołu, pamiętać o pończochach, mieć czas na próbną fryzurę... To bieganie, załatwianie, paznokci malowanie...

    

   O matko! Karuzela się rozpędza, nawet nie chcę myśleć co będzie za dwa tygodnie.

    

   Dobrze, że nie jestem w tym wszystkim sama. Dobrze, że mój M. panuje nad sytuacją i wymyślił "Listę spraw do ogarnięcia" (w zasadzie ja ją spisałam, ale niemniej jednak M. wymyślił i to jemu należy się laur za zdrowy rozsądek). Przynajmniej teraz nie zapomnimy o niczym, wystarczy działać i skreślać polecenia z kartki.

    

    To my dwoje

    

    

    

   Kamilowi Karolinowemu sto lat w 25. urodziny!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   mariolkadg
   Czas publikacji:
   czwartek, 14 lipca 2011 08:24
 • środa, 13 lipca 2011

Kalendarz

Luty 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Wyszukiwarka

Kategorie

Autorzy

Kanał informacyjny